(097) 613-11-57
(050) 385-99-25











































Акции и Скидки Акции и Скидки

Кольорові рішення в інтер'єрі

Колір-це могутній засіб досягнення художньої виразності вашого інтер'єру. Але колір не тільки прикрашає і підкреслює особливості будинку, але і створює позитивні життєві умови, впливає на настрій людини, її здоров'я і ефективність діяльності. Тому дуже важливо спочатку правильно визначити колірні рішення в житлі, враховуючи всі його елементи - підлога, стеля, стіни, фіранки, меблі і навіть декор. Підібравши всі ці елементи вдало, можна досягти гармонії.

Роблячи характеристику, по-перше потрібно розділити кольори на теплі і холодні. Теплі кольори це червоний, оранжевий, жовтий і подібні їм по відтінку. Холодні кольори це синій, зелений, фіолетовий і вся їхня відтінкова група.

По-друге, кольори діляться також на хроматичні і ахроматичні. До перших відносяться синій, червоний, жовтий і їх відтінки, до других - чорний, білий та сірий.

Виступаючими називають кольори інтенсивні, яскраві. Відступаючими називають холодні відтінки, оскільки вони здаються більш далекими.

Колорит - це колористична композиція всіх кольорів, їх співвідношення. Визначається він переважаючими тонами родинних відтінків. Таким чином, якщо навіть в інтер'єрі переважають сіро-блакитні тони, то при присутності в ньому нечисленних елементів оранжевого, червоного і білого він все ж сприймається в сіро-блакитному колориті.

Гармонія - закономірне поєднання кольорів, що сприяють їх високої художньої виразності. Гармонія є двох видів - нюансна і контрастна. Нюансна гармонія проявляється відсутністю сильних контрастів кольорів з їхнього світла і виразності, але незначний контраст допускається. Ефект умиротворення досягається способом загладжування колірних поверхонь. Це означає, що значні поверхні (стіни, підлога, покривала) мають спокійні не яскраві світлі тони, а поверхні поменше (меблеві тканинні покриття, декор, художнє скло та ін.) - яскраві, виразні. Нюансна гармонія характерна для спальних і дитячих, робочих кабінетів, кімнат для людей похилого віку. Контрастну гармонію, яка характеризується поєднанням яскравих холодних і теплих кольорів, можна застосовувати в загальних кімнатах, тому що подібні поєднання сильно впливають на психіку людини. Вплив можна зменшити способом розбавлення яскравих кольорів приглушеними кольорами (білий, сірий, чорний).

Червоний колір піднімає настрій, але і збуджує, має схильність втомлювати нервову систему.

Помаранчевий колір так само сприяє гарному настрою.

Жовтий колір стимулює зір і нервову систему.

Зелений заспокоює, знижує тиск, і є найбільш сприятливим. Зелений колір підвищує працездатність.

Блакитний - створить атмосферу простору і заспокоїть нервову систему. Блакитний підвищує працездатність, сильніше, ніж зелений колір, сприяє зниженню тонусу м'язів і кров'яного тиску.

Фіолетовий - колір меланхолії, одночасно розслабляє і стомлює.

Враховуючи всі особливості кольору, робимо висновок, що поєднання кількох кольорів в приміщенні викликає більш складні почуття.